Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Evinden para çıkan herkes suçlu mu?"

"Evinden para çıkan herkes suçlu mu?" Empty "Evinden para çıkan herkes suçlu mu?"

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ara. 25, 2013 6:03 pm

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerine başlatılan 17 Aralık operasyonuna ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, “Operasyon ile Diyarbakır’ın, Mavi Marmara’nın, Oslo’nun intikamı alınıyor” dedi. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

İzmir'de şehit olan TSK personelimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, TSK'ya ve milletimize başsağlığı diliyorum.

http://video.haberturk.com/haber/video/basbakan-erdogandan-flas-aciklamalar-1/107341

SARIKAMIŞ’IN YILDÖNÜMÜ
22 Aralık, Sarıkamış harekatının başlatılmasının 99. yıldönümüdür. Benim büyük dedem de bu harekatta şehit oldu. 100. yıldönümünde inşallah Sarıkamış şehitlerimizin hatıralarına yaraşır şekilde hatıralarını daha da diri tutacağız.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ
2014 bütçesi TBMM'de görüşüldü, Cuma günü yapılan oylama ile kabul edildi. Burası çok manidar, muhalefetin ne kadar ciddi olduğunu, bütçe gibi önemli konuda ortaya koyduğu yaklaşım bakımından oylamaya önem veriyorum. Muhalefet 220'nin 117'si ile orada bulunabildi. Bunların bu ülkede yasama organını ne kadar ciddi bulduklarını görmek bakımından önem arz ediyor. Bütçemiz hamdolsun kabul edilmiş oldu. Yapılan tüm saldırılara rağmen bütçe görüşmeleri sonlandı. Bir kez daha AK Parti grubumuza şükranlarımızı arz ediyorum.

“PAKİSTAN’DAKİ SEVGİ GÖSTERİSİ MANİDAR”
Trabzon'dan biliyorsunuz pazar günü akşam bakan arkadaşlarımla beraber Pakistan'a hareket ettik. İlk olarak Başbakan Şerif'in katılımıyla bir davet oldu. Bu katılım gerçekten çok farklıydı. Ertesi gün programlarımıza geçtik. Yoğun ilgi ve teveccühten dolayı bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum. Yoğun ilgi ve alakalarını, sevgi gösterilerini vatandaşların arasına karıştığımızda ortaya çıkan tablo çok manidardı. Bu dayanışmanın ebedi olmasını gönülden temenni ediyorum.

Samsun, Ordu ve Trabzon'daki tüm kardeşlerime de buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Pakistan dönüşünde Ankara'da bizi karşılayan kardeşlerimize de aynı şekilde teşekkür ediyorum.

“MAHCUP OLMADIK, MAHCUP ETMEDİK”
Bu yola çıkarken milletimize bir söz verdik. Mahcup olmayacağız, mahcup etmeyeceğiz dedik. Hamdolsun bu sözü tuttuk. Mahcup olmadık, mahcup etmedik, milletimiz hayal kırıklığına uğratmadık. Bir kez daha bu sözü veriyorum. Milletim gönlünü ferah tutsun. Halkın önünde hesaba çekileceğimizi biliriz. Onun ötesinde mahşer gününde hesaba çekileceğimizi de biliriz. Bizim partimizi bu seviyelere çıkaran da en başta dürüstlüğümüzdür. Yolsuzluklar karşısındaki sert tavizsiz duruşumuzdur.

“YOLSUZLUKLARA MÜSAMAHA ETMEYİZ”
AK Parti yolsuzluklara karşı müsamaha göstermez. Gösterirse varoluş zeminini ortadan kaldırmış olur. Bizi bu günlere dik duruşumuz ulaştırdı. Türkiye'ye aşkla bağlı olduğumuz için bu günlere geldik. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Bize okul yıllarımızda hocalarımız hep şu öğüdü verirlerdi: Hayat şeridiniz bembayaz derdi, tek bir yanlış yaparsanız o bembayaz şerit üzerinde o kusur leke olarak dikkat çeker derlerdi.

“KÖTÜLERİ ARAMIZDAN AYIKLADIK”
Bizler AK Parti'nin ak kadroları olarak süt gibi bembeyaz yürüyoruz. En küçük bir siyahlık bizim sicilimizde dikkat çeker. Çektiğinde de gereğini yaparız. Sicilimizin bembeyaz kalabilmesi adına kötüleri aramızdan ayıkladık. Hakkında iftira olanların da aklanıp gelmesini sabırla bekliyoruz. 11 yıl içinde iftiralar oldu. Hakkında iftiralar olanın aklanıp gelmesini istedik. Sırf çamur atıldı diye de söylentiler üzerinden operasyona girmeyiz.

“MAHKEMELERİN YERİNE GEÇTİLER”
Meclis mahkemelerin yerine geçemez. Siyasi parti genel başkanları hakimlerin yerine geçemez. Özellikle medya hakimin yerine geçemez. 9 gündür bir operasyon yürütülüyor. Daha ilk gün ‘büyük ve rüşvet operasyonu’ adı konuldu. Daha ikinci gününden itibaren medya tarafından doğrudan infaz yapılmaya başlandı. Bu arada sürekli bilgi sızıyor. Bu adımların içinde başka şeyler de var. Yürütmenin uzantısı, yargı demek ki burada servis yapıyor. Bize düşen nedir, burayı da temizlemektir.

“KARARI ONLAR VERECEKSE HAKİME NE İHTİYAÇ VAR”
Fotoğraflar, belgeler, iddialar her gün manşetlerde. Garip garip montajlar. Bundan sonra da bunu yapabilecek kabiliyetteler. Bu mudur hukuk? Kararı, operasyonun ikinci gününde muhalefet verecekse hakime ne ihtiyaç var. Kararı medya verecekse bütün bu hukuk süreçlerine ne ihtiyaç var.

“EVİNDE PARA ÇIKTI DİYE SUÇLU MU?”
Günlerdir Halk Bank Genel Müdürü'nün evindeki kutular konuşuluyor. O paraların ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Bir insanın evinde para çıktı diye suçlu mu oluyor. Ben buradan CHP genel müdürüne soruyorum: O zaman evinden 2.5 milyon avro çıkan kişiyi neden milletvekili yaptınız?

“AKSAYAN BİR ŞEY VARSA ÜZERİNE GİDERİZ”
CHP’li vekillerin polisimize yaptığı hakaretleri, yargıya yaptığı hakaretleri biliyorsunuz. Şimdi çok güzel savunuyorlar. CHP'nin milletvekilleri kameraların önünde ana avrat polise küfrettiler, taş attılar. Hani hukuka, polise saygınız? Hukuk içinde aksayan bir şey varsa biz onun üzerine gideriz. Biz ilkelerle hareket eden bir partiyiz. Anayasa, yasalarla hareket edeceğiz. Devlet kurumlarının hiçbirini topyekün töhmet altında bırakmayız.

“2013 MAYISI ÇOK FARKLIYDI”
2013 yılında biz çok farklı bir Mayıs ayı yaşadık. Mayıs ayında biz Türkiye olarak rekorlara imza attık. Şu olay ulusal bir operasyon değildir. Bu olayın uluslararası boyutu vardır. En tepe noktası vardır. Çeşitli yerlerdeki taşeronları vardır. AK Parti iktidarının büyümeye öncülüğü sebebiyle yapılan operasyondur.

İstanbul’da 3. havalimanının temelini attık. 3. havalimanına yönelik her türlü olumsuzluğu her an yapabilirler. Ankara'da Japonya Başbakanı'nı ağırladık. Nükleer santral için adımları attık. Bunu engellemek için de her türlü adımları atabilirler. 3. köprünün temelini de attık. Yok imar, yok şu söylenmedik şey bırakmadılar. İstanbul Borsası rekor kırdı, bu da hazmedilemedi. Merkez Bankası’nın rezervini 22.5 milyar dolar devralmıştık. 135 milyar dolara ulaşarak bir rekor kırdı. Gösterge faizini yüzde 63 seviyesinde devralmıştık Mayıs ayında yüzde 4.6'ya düşmüştü. Ama tahammül edemediler. Bir anda yine çıkmaya başladı. Tam dört kredi derecelendirme kuruluşu Mayıs ayında Türkiye'nin notunu artırdı. IMF ile ilişkilerimizde tarihi bir gelişme yaşandı. 14 Mayıs'ta defteri kapadık. Uluslararası güçler devreye girdi. Enflasyondan sanayi üretimine yeni rekorlara şahit olduk. Buna da katlanamadılar. Bir ay içinde bunları yaşadık.

“GEZİ’DE MAYIS’IN BAŞARILARI, 17 ARALIK’TA ÇÖZÜM SÜRECİ”
Sonra ne oldu? Gezi olayları denilen sokak eylemlerini yaşadık. Ulusal, uluslararası medya Türkiye'yi karalamaya başladı. Bu vatana ihanettir. Ekim ayından beri Türkiye yine çok parlak dönem yaşıyor. Diyarbakır'da unutulmaz bir tablo ortaya koyduk. İnsanlar o meydanda ağladılar. Ekranları başında insanlar sevinç gözyaşları döktüler. Çözüm sürecinin yol aldığını görenler sevindiler. Geçen haftadan itibaren en başta çözüm sürecine yönelik bir suikast girişimi oldu. Gezi'de Mayıs ayının başarıları sabote edilmek istendi. 17 Aralık'ta içerideki barışa suikast düzenlemek istediler. Manşetlere yolsuzluk iddiasını sundular. Kamuoyunu yolsuzluk iddiaları ile meşgul ederken Diyarbakır'ın, Mavi Marmara'nın, Oslo'nun, 7 Şubat'ın intikamını almak için senaryo kurdular.

“HALK BANK’I ÇÖKERTTİĞİNİZ ZAMAN…”
9 gün içinde sadece Halk Bank'ın uğradığı değer kaybı 1 milyar 625 dolardır. Sizin elinizde hakikaten hukuka uygun belgeler varsa gereğini yaparız. Ama şu anda Halk Bank'ı çökerttiğiniz zaman bir genel müdürü değil, ülkeyi çökertiyorsunuz. 14 ay izleniyor. Bu izlemeden yargıda, emniyette birkaç zat haberdar olacak. Böyle bir şey olabilir mi? Halka açık şirketlerimiz 20 milyar dolar değer kaybetti. Faizlerde artış var, TL'nin değerinde düşüş var.

“KİRLİ KOMPLODA MAŞA OLARAK KULLANILDILAR”
Hadisenin bir başka boyutu... Türkiye içinde birtakım odaklar, örgütler bu kirli komploda maşa olarak kullanıldılar. Türkiye açısından tam anlamıyla bir turnusol olmuştur. Son olay göstermiştir ki Türkiye'de başkalarının çıkarlarını düşünen, vatana ihanet içinde ajanlık yapan medya kuruluşları, sermaye çevreleri, örgütler ve çeteler var. Devlet içinde böyle maşalar var.

“BİR TARAFTAN KURAN DİYECEKSİN, ADIN KOMPLOLARLA ANILACAK”
Demek ki çetelere karşı verdiğimiz mücadele yetmemiş. Devlet içinde paralel yapı oluşmasına göz yummayacağız. Ahlakı olmayan hiçbir hareket başarıya ulaşamaz. Bir taraftan Kuran diyeceksin ama adın kasetlerle, komplolarla anılacak. Kimsenin bu aziz dine bu haksızlığı yapma hakkı yoktur. Bu din azizdir. Kendi mensuplarının yaptıklarından bu din yara almaz. Ama yanlış içinde olanlar yara alır.

“ANCAK BEDDUA SEANSI YAPARLAR”
Milli iradeye yönelik bir tazgah kurdular. AK Parti iktidarı ile çıkarları zedelenen malum çevreler bu tezgahın içinde. Siyasette, medyada, sermayede bu çevreleri göreceksiniz. İstanbul'a yolsuzlukla suçladıkları şahsı belediye başkan adayı yaptılar. Bu genel müdür yolsuzluk müdürünü bizzat kendisi teşhir ediyordu. Bu ilkesizliği örtmek için de AK Parti'ye saldırıyorlar. CHP yolsuzluk görmek istiyorlarsa kendi geçmişine baksın. Geçmişte kuyusunu kazdıkları örgütle ittifak yapıyorlar. Bunlar birlikte ancak beddua seansı yaparlar.

“BU AÇIK BİR TEZGAH”
Bu bir yolsuzluk soruşturması değildir. Açık bir tezgahtır. Yeni Türkiye'de uluslararası operasyonlara yer olmayacak. Devlete paralel yapılanmalar asla olmayacak. Maşalar eliyle milli iradeye suikastler yapılmayacak. Ya millet ya zillet. Ben inanıyorum ki millet kazanacak. Zillet içinde kalanlar zillete devam edecek. Yeni Türkiye 76 milyonun bir ve beraber olduğu ve bunu güçlü şekilde muhafaza ettiği bir Türkiye olacak.

"BU KOMPLONUN BENZERLERİ ******’A DA YAPILDI"
Bize oy versin ya da vermesin bu komplo sadece AK Parti'ye değil, Türkiye'ye yapılmış bir komplodur. Bu komplonun Türkiye’nin hayrına değil şerrine olduğunu lütfen görün. Bu komplonun benzerleri ******’a, Demirel’e, Erbakan’a da yapıldı. En sert cevabı vermezsek bu komploların benzerleri yapılmaya devam edilecektir.

Siyasetle tüm ilgilenen kardeşlerimi bu noktada hep birlikte duyarlılığa davet ediyorum. Bu çirkin komploya karşı dik duruşa davet ediyorum.

76 milyon hep birlikte çalışacağız. Bu çeteleri temizlediğimizde Türkiye'nin çok farklı bir yer olduğunu hep birlikte göreceğiz. Demokratik reformlarımızı inanıyorum ki hep beraber yapacağız. Hiç kimsenin kendisini tehdit altında hissetmediği bir Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Şer olarak görülende bir hayır vardır. Bu çirkin operasyonda güçlenerek çıkacağız, yeni Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz.

“YENİ TÜRKİYE’NİN İSTİKLAL MÜCADELESİ”
Olay sadece 17 Aralık'la başlayan süreç değildir. Bundan sonra da bunu devam ettirecekler. Yılmayacağız, kısa süre zarfında tüm tereddütler giderilecektir. Milletimize oynanan oyunu duyuracağız. En küçük bir moralsizliğe yer yok. Bu süreç yeni Türkiye'nin İstiklal Mücadelesi sürecidir. Bu süreç Türkiye üzerine hesapları olanlarının hesaplarının bozulacağı süreçtir.
Admin
Admin
Admin

https://merakliyiz.yetkin-forum.com

- Similar topics