Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BÜYÜ NEDİR ?

BÜYÜ NEDİR ?  Empty BÜYÜ NEDİR ?

Mesaj tarafından Admin Ptsi Ara. 23, 2013 9:20 pm

Büyü yapmakta amaç; bilinmezliğin kapılarını zorlamak, yaradılışın, hayat ve ölümün sırlarını çözmek, doğaüstü güçlere hükmetmektir onlar üzerinde hakim olmaktır.

Genel olarak büyü hakkında özellikle internet ortamında yazılan pek çok yanlış haberlere şahit olmaktayız, oysa büyüler hakkında bilinmesi gereken gerçek bilgiler hiç bir zaman gerçek manada açıklanmamaktadır.Büyünün tarihi çok eski yıllara dayanır ve günümüze kadar uzanır. Büyü nedir? büyü nasıl yapılır, büyünün çeşitleri nelerdir?

Eminim bu konu hakkında merakta olanların kafasından geçen sorular bunlardır. Büyü gerçekte var olan ama herkesin yapamayacağı ilminin yetişmeyeceği bir gerçektir. Bazı insanlar bana yazıyorlar Erdoğan hocam ben başka bir hocaya büyü yaptırdım ama tutmadı diye.

Büyünün fiilen var olduğu kesin bir gerçektir. Kimi ilim adamları , büyüyü tamamen reddettikleri için, büyüye de etkilerine de inanmamaktadırlar. Büyü tarihi incelendiği zaman, büyüye başvuranların her zaman iki grupta toplandığı görülür. İlk grup ” her şeye sahip olanlar”, ikinci grup ” hiçbir şeye sahip olanlar” dır. Din gibi büyünün de temelinde insanı aşan, doğaüstü bir güç yatar.

İslam da Büyü:

İslam’da insanların büyü konusunda bilgi edinmeleri, bulunması muhtemel gerçeklik payını araştırmaları, haram sayılmakla birlikte; büyücüler, gerçeğe yalan kattıkları, insanları yersiz korku ya da ümitlere saldıkları, kuşkuya ve kaygıya sebep oldukları gerekçesiyle eleştirilmişlerdir.

Sevgili kardeşlerim sizleri bir kez daha uyarıyorum büyü öyle ilim irfan sahibi olmayan kişiler tarafından yapılamaz yapılsa da zaten sonuç alamazsınız. Bunda şaşacak bir şey yok şayet yanlış ellerde çareyi ararsanız olacağı budur hiç şüphesiz ki. Elbette büyü kutsal kitabımızda olduğu içinde bir gerçektir. Büyüyü inkar etmek kitabı inkar etmeye benzer çünkü zaten bu bizim kitabımızda yazan bir gerçek. Bilmeyenler okumayanlar açsınlar Kur’an dan okusunlar büyünün var olup olmadığını. Eğer okumuş olsalardı zaten böyle bir çelişki yaşamazlardı. Önce bilmek lazım bir konu hakkında yorum yapmak o konuyu iyi araştırdıktan sonra yapılmalı. Ama bakıyorum bizde söz konusu bilgi oldu mu herkes her konuda bilgili maşallah.

Kardeşlerim gerçek bilgi ile sahte bilgiyi ayırt etmek gerekir. Oradan buradan duyduğunuz yalan dolan eksik bilgilerle bir konu hakkında hüküm sahibi olunmaz. Bu nedenle büyünün var olup olmadığını burada tartışmak yersiz olur. Büyü vardır ve var olacaktır. Yalnız yanlış ellere bilgi geçtiği zaman durum değişiyor. Bazı medyumlar kötü büyüler yapıyorlar bizde Allahın izniyle bu kötü büyüleri çözüyoruz.

Ben bu ilme tam 22 yılımı verdim eğer bir şey söylüyorsam bunu dikkate alın derim hiç bir zaman boş konuşmadım boşada konuşmam. İnsanların aydınlanması için gerçekle sahtenin birbirinden ayırt edebilmesi için elimden gelen neyse sonuna kadar yaparım. Çünkü internette dolaşan büyü hakkında yazılan yalan yanlış ve değiştirilmiş eksik bilgiler size ışık tutamıyor. Bu işin esası sadece gerçekten geçer.

Gerçeği bilmek herkesin hakkıdır. Sevgili kardeşlerim büyü ve benzeri konularda kafanıza takılan sorularınız için hiç çekinmeden bana yazın ben uygun olduğum vakit mesajınızı görüp sorunuza bir yanıt yazarım.

ALINTIDIR.
Admin
Admin
Admin

https://merakliyiz.yetkin-forum.com

- Similar topics